Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stáj Jiří Novotný - Velké Koloděje

Jezdecká škola info
JEZDECKÁ ŠKOLA PARDUBICE
 
 
 Nejvhodnější věk pro učení jízdy na koni je od 8 let, horní hranice u nás není stanovena :). Chtěli bychom však upozornit na to, že se jezdci u nás nevozí na koni, ale jezdí na koni a to je velký rozdíl. Klademe důraz na to, aby se jezdci něco naučili. Proto je zapotřebí mít fyzickou i psychickou zdatnost na to, aby koně sami uvedli, soustředěli se na trénink, zvládli práci ve stáji, která je nedílnou součástí ježdění.Výuka probíhá na přiježděních, nekopavých, nekousavých a hodných školních koních, kteří jsou schopni i nezkušenému jezdci "vysvětlit" základy ježdění - sed, pobídky a vedení koně. Jezdci se naučí mimo ježdění také jak správně vyčistit, nasedlat a nauzdit svého svěřence, dále jak správně navolit krmnou dávku sportovnímu, ale i školnímu koni, okrajově se přiučí základům správného ošetřování kopyt a kování -  tedy celkovou péči o koně.
 
 
 
Zájemcům nabízíme 1-2x týdně ježdění v přesně stanovený den, každý trénink trvá 60 minut pod dohledem zkušeného cvičitele. Ohled bereme jak na úplné začátečníky, tak i zkušenější jezdce. Zájemci jsou připravováni a vedeni k úspěšnému složení Zkoušek základního výcviku jezdce (ZZVJ) - přibližně po 3-4 letech pravidelného ježdění jsou jezdci schopni tyto zkoušky zvládnout. V průběhu výcviku probíhají různé jezdecké soutěže a závody, soustředění, veřejné tréninky a podobné akce jichž se mohou zájemci zúčastnit na školních koních. Dále probíhají 1-2x ročně různá setkání a brigády ve stáji, kde se členové naší stáje navzájem poznají, vymění si rady, zkušenosti i názory a zároveň pomohou zkulturnit prostředí pro koně i jezdce.
 
 
 
 
Pro prvních pár hodin postačí, když jezdec bude mít pevné boty s hladkou podrážkou a helmu (cyklistickou apod). K povinné výbavě je pak dobré pořídit jezdecké boty, jezdeckou helmu a bezpečností vestu (na skákání).
 
 
 
TOPlist