Sezóna 2009 Alexise Stingera
Sezóna 2009 Alexise Stingera ...3

autor fotek : Káťa, Fairyhorse.net, Havlínová Martina, Petr Vrána, Lenka Hanáčková, Horrsinka, Aneta Kryzstková a Petr Novotný

Závody v sezóně 2009

1.  závody - Veřejný trénink se konal 14. 3. 2009 u našich kamarádů ve Svítkově. Káťa se Stiginem se účastnili všech disciplín krom rychlostek. Setkala se tedy i s novými koňskými kamarády. Byl to náročný den. Hned 4 disciplíny za dopoledne, naučit se všechny úlohy v ten den ráno byl masakr. Ale zvládla to Káťa díky Jirkovi.

2.  závody se konaly v Hostěrádkách - Rešov.  Káťa si udělala na Stiginovi licenci a úspěšně. Po složení zkoušek se účastnila i prvních venkovních závodů mimo Pardubice. Vrhla se na western horsemanship, trail a reining.  Vše samozřejmě v "D" závodech - začátečníci.
V horsemanshipu hned zkazila úlohu a skončila až na 7.místě, v trailu získala 2. místo a v reiningu získala hned 1.místo!! Stigin vynikal v reiningu bravurně, spiny byly nejvydařenější z pohledu jezdce. Trenér Jirka byl s Káťou spokojený i za výborný prezentování jeho koně.
Káťa se vrátila jak s úspěšně složenou licencí, tak i s mašlema:).

3.  závody byly taky ve Svítkově dne 18. 4. 2009 zase jako VT. Káťa jela horsemanship, trail, pleasure, reining a  tréninkově western riding, za který byla od trenéra Jirky pokárána. Zajela sice všechny disciplíny slušně, hlavně trail, ve kterém mohla být na 1. místě (TEDA STIGIN BYL NEJLEPŠÍ PRO NÁS), kdyby nezkazila úlohu. Ale chybama se člověk učí. Na riding si Káťa netroufala, ani nechtěla, ale Jirka ji dotlačil a proto to taky tak dopadlo - hrůzostrašně. Dostala  vynadáno za svůj výkon, vůbec jí to nešlo. No ale co nadělala.  A doteď trénuje riding nerada.

4.  závody se konali 25. 4. 2009 v Koryčanech. Šlo o 1. kolo Parameta poháru.  Brzy ráno vyrazili Stigin s Káťou a Jirkou na cestu do Koryčan. Přijeli už v pátek a navečer se šlo zatrénovat a posychrovat poslední detaily do červené haly. Jirka byl celou dobu po dohledem Káťi a taky na vše dohlížela (kde je ruka, točení spiny, hlava, atd atd). V sobotu nastal Jirky den D. Nejdříve měl western horsemanship, pak šel do trailu, po obědě nastal western riding, superhorse a nazávěr reining. Účastnil se i super trailu, který byl vydařený po stránce postavení překážek.  Už si nepamatujeme jak se v čem umístil, ale v každé disciplíně se vždy Jirka se Stiginem umístil na pozici.  Odvezli si spoustu mašlí z tohoto dne a pěkný pocit z jejich "výletu" k Fredymu do Koryčan.

5.  závody se konali 8. 5. 2009 opět v Koryčanech. Bylo to 2. kolo Parameta poháru. Opět vyrazili ráno před závodama. Jako vždycky šel Jirka ještě potrénovat a dopylovat drobnosti.  V sobotu dopoledne vyrazil Jirka do boje, nejříve horsemanship, kde se mu vedlo dobře, pak před obědem šel do trailu, kde se umístil taky na přední pozici. Po polední pauze a poradě s wranglerkou Káťou jel western riding a superhorse, kde vyhrál 1. místo. Na závěr jel reining, kde se umístil také slušně. Všechny body z umístění se sčítali jak z 1. kola, tak i tohoto 2. kola a Jirka vyhrál ALL AROUND CHAMPIONA, ze kterého byl Jirka šťasten. Po převzetí vítězného poháru, který Jirku dojal,  šel poděkovat svému hřebci za to, že to tak dobře zajel. Káťa byla taky moc šťastná za to, že to takhle dopadlo a že má Stigin do sbírky trofejí ALL AROUND CHAMPIONA, který mu právoplatně náleží za ty jeho výkony v tomto druhu vyššího jezdeckého sportu.

6. závody byly v 20. 6. 2009 v Horním Bousově. Káťa jela na svoje první "C" závody, které se jí vydařili! Už v pátek  se vydali do Bousova, aby shlédli kolbiště a seznámili Stigina s prostředím, kde ještě nebyl (což Káťa i Jirka tam byli také poprvé). Navečer šla Káťa trénovat a juknout se na povrch - mají ho tam dobrej hlavně pro skokové závody - písek ale nebyl vhodný na slidy. Ještě večer jsme se seznámili s místní sekcí a Káťa se svou konkurencí. Ráno se začínalo Haltrem, kde se nám moc líbil quarter valach, kterého měla malinká holčička, který byl vyrovnané povahy, byl moc pozorný a hlavně hodný. Naší největší konkurencí byli Eva Tuharská a Vlaďka Juroutová, kteří jezdili dřív i "B" závody. První Káti disciplínou byl pleasure, na který se přes čtvrt roku schystala a taky se jí to odměnilo. V pleasure podle pana rozhodčího Doležána byl Kátin výkon bez debat, nejlepší a nejpleasurovější chod měla ze všech koní. Byla moc spokojená, že se jí tvrdá práce na jízdárně vyplatila. Hlavně byl překvapený Jirka, který si myslel, že to Stigin nikdy nedokáže. Poté následoval horsemanship, kde získala 2. místo, pak trail, kde měla 2. místo a poté reining, kde získala také krásné 2. místo. Díky všem oceněním získala ALL AROUND CHAMPIONA, za který je nesmírně ráda a cení si ho. Navíc je šťastna, že i ona přidala takové ocenění do sbírky Alexise Stingera. Na opracovišti se seznámila s konkurentkama ze sekce Horní Bousov a doteď jsou všichni s Káťou v kontaktu.

7. závody se konaly v Deštné v Orlických horách ve dnech 18-19. 7. 2009. Byly to také závody pořádané Pardubickou sekcí. Zajímavé bylo, že trvaly 2 dny, ikdyž to byly "C" závody. Se Stiginem se přijelo v pátek zase kvůli potrénování na kolbišti, ale i kvůli přátelům sekce. Soutěžilo se jak v tradičních, tak i méně známých disciplínách. Samozřejmě jsme se zúčastnili už "lepších" "C" závodů.Už nevíme přesně kdy se co jelo. Jako první se jel v sobotu horsemanship, kde Káťa získala 1. místo z více jak 10 dvojic. Další disciplínou, kterou jsme se zúčastnili byl western riding, kde Káťa získala 1.místo ze 4 soutěžních dvojic, dále Káťa jel reining amatér i reining open, ve ktrých získala zase první umístění. Tímto zakončila první den těchto závodů. Večer bylo posezení a Káťa strávila noc s novými kamarády. Pak už se jen zbytek večera učila nedělní úlohy. Další den se jel trail, kde získala opět zasloužilé 1. místo a bylo to jen s 1 trestním bodem podle rozhodčí paní Živnové. Dále se jel superhorse, kde získala Káťa za 1. místo krásnou zlatou přezku. Po obědě následoval pleasure, který byl pro Káťu ten nejvydařenější. Měla krásné čisté chody, hlava nádherně dole (uši nebyly pod kohoutkem). Prostě to bylo perfektní. Vůbec tyto závody byly nejvydařenější pro Káťu v této sezóně. Bez Jirky by to Káťa ale nedokázala. Měla velkou podporu od svého trenéra. Stigin si tak odvezl 6 modrých mašlí a 6 nádherných sošek za první místa se kterými teď naše stáj může hrát šachy:). Tento výkon pobouřil některé účastníky těchto závodů a hlavně citát: "kdo umí,umí. Kdo neumí, čumí".

8. závody
se konaly 11 - 13. září. Stigin jel reprezentovat ČR na středoevrospká pohár do Maďarskave westernu. Už Káťa s Jirkou vyráželi ve čtvrtek, aby tam včas dorazili. Ranch El Bronco byl vzdálený asi 700 km od naší stáje! Do cíle jsme samozřejmě jeli s dalšími reprezentanty, jinak bychom tam netrefili. Bylo to tam ale nádherné, prostě jak v Americe na ranči. Jirka se přihlásil do 3 disciplín. V pátek jel trail, ve kterém získal krásné 4. místo, nejlepší výkon za tuto sezónu.  Štěstí přálo naší dvojici. Úloha byla dost těžká, to se musí uznat. Jen tak by ji někdo nezajel. Výhodou měli trailový koně, kteří jezdí pouze tuto disciplínu a tyto tvrdé oříšky znají. Přesto si s tím Stigin věděl rady. V sobotu Jirka jel western riding, ve kterém získal 6 místo, což je taky dobrý výsledek na takovém prestižním závodě. Jirka s výsledkem nebyl moc spokojen a přehodnotil celý projev Stigina a ponaučení do dalšího tréninku. Ale stejně Káťa byla spokojena. V neděli se jela Jirkova královská disciplína superhorse. Získal taky velice krásné 3 místo se kterým byl Jirka velice spokojený, jelikož byla těžká konkurence. Stigin to zajel hezky, to se musí uznat. Domů jsme odjeli se spokojeným pocitem, že jsme dojeli domů s nějakým výsledkem, že jsme nedudělali žádnou ostudu a s tím, že jsme dorazili zdraví a v pořádku.

9. závody se konaly opět v Koryčanech dne 19-20. září. Mistrovství ČR bylo pro Stigina ukončení této sezóny. První den se jely rozjížďky, Jirka jel horsemanship, trail, western riding a superhorse. Do 2 kola - finálového se nedostal pouze v trailu.  Na umístění se už nedočkal ani v neděli, horsemanship zajel v 1. kole na 6. místo a ve finále byl na 7. místě.  Avšak Stiginovi královské disciplíny měli úspěch. V 1. kole se umístil podle zahraniční rozhodčí na 1. místě v superhorsu, ve finále tak skončil na 3. místě. Ve western ridingu se Jirka umístil v 1. kole na 3. místě a bylo tomu i ve finále. Jirka byl hodně moc spokojený ze superhorsu, jelikož říkal, že superhorse nezajel nikdy tak skvěle. Domů jsme odjeli s 2 poháry a s pocitem krásného ukončení sezóny 2009. Po MČR WRC se Stigin zdokonaluje, piluje nedostatky, aby byla sezóna 2010 ještě o malinko lepší než tato. Doufáme, že i vy mu budete držet palce a fandit mu v další a další sezóně.