Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stáj Jiří Novotný - Velké Koloděje

Sezóna 2010 Alexise Stingera
Sezóna 2010 Alexise Stingera...
24-26.9. se konalo mistrovství ČR ve westernovém ježdění opět u Freďáka a Stely v Koryčanech. Letos se začalo závodit už v pátek odpoledne. Přijeli jsme dopoledne a v 15.00 se jelo 1.kolo trailu. Stigin se zde umístil na 6. místě z celkového počtu 12 koní. Další den se jel dopoledne western riding, který se nejel na kola, ale ihned finálově. Takže se Jirka musel hodně snažit, aby to zajel co nejlépe. Přeskoky jsou Stiginova silná stránka, ale přesto to s ním Jirka pečlivě trénoval před mistrovstvím, aby vypiloval ladnost přeskoků a jiné potřebné věci, které by vedli k ještě lepším výsledkům. A přece se lepší výsledky dostavily! Jirka vyhrál tuto disciplínu s stal se tak MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY VE WESTERN RIDINGU!!! Jeho sen se splnil:). Po tomto šťastném okamžiku se jelo 2. kolo - finálové v disciplíně trail. Zde si bohužel špatně najel na kavaletu a Stigin se jí vyhnul, což za tuto chybu je největší počet trestných bodů. Avšak skončil na pěkném 8. místě. Po rychlostních disciplínách, kde bylo hojné zastoupení účastníků, se jela poslední Stiginova disciplína v této sezóně - superhorse. I tato soutěž se jela jen na jedno kolo. V této disciplíně obsadil krásné 2. místo a stal se tak VÍCEMISTREM ČESKÉ REPUBLIKY V SUPERHORSU!!! Tímto okamžikem se ukončila letošní závodní sezóna a myslím si, že naprosto fantasticky. Oproti minulému roku je to zlepšení.
Museli jsme tam zůstat do neděle, jelikož bylo slavnostní vyhlášení mistrů a dekorování všech disciplín. Stigin si jako mistr odvezl deku s logem WRC ČR, dále pak ručně udělaný pásek, mikinu, tričko, poukaz na potápění a nějakou tu finanční cenu.
Mistr a vícemistr republiky je zatím největší úspěch našeho hřebce Alexise Stingera. A myslím si, že jsme všichni rádi, že se Jirkovi, našemu trenérovi, majiteli stáje a školy, splnil jeho sen:). Jirko, blahopřejeme Ti!! :)
 
 
14.8.

Westernových závodů “C“ v Horním Bousově se zúčastnila, stejně jako na jaře, Fishka se Stiginem. Odjezd byl v pátek kvůli odtrénování a hlavně kvůli našim přátelům ze sekce WRC Český Ráj. Bohužel před půlnocí začalo pršet a hustě pršelo až do rána. Poté se déšť zmírnil a před pleasurem šla Fishka rozpohybovat Stigina. Na kolbišti předvedla skvělý výkon a zaslouženě odešla s 1.místem (ze 13 koní) a s ním si odnesla béžovou podsedlovou, lemovanou kůží. Přes polední pauzu se Stigin soustřeďoval na trail, který Káťa s Jirkou důkladně trénovala. S celkovým počtem 68 bodů vyhrála tuto disciplínu a odnesla si tak odpocovací kostkovanou deku. Po JUJU trailu následoval horsemanship. Zde startovalo poměrně mnoho soutěžních dvojic a určitě to paní rozhodčí Mgr. Jana Bílková neměla jednoduché. Přesto a nečekaně Káťa vyhrála a za to si odnesla hnědé chapsy. Nastalo opracování před poslední disciplínou - reining. Úloha byla neobvyklá a díky vyvěšenému patternu na stránkách WRC Český Ráj ji Káťa se Stiginem poctivě trénovala. A poctivost se jí vyplatila! I zde získala 1.místo s krásnou zdobenou uzdečkou a otěžemi. Podtrženo a sečteno - 4 x 1.místo. Díky tomu získala (znovu) vysněný Bousovský ALL AROUND CHAMPION a k tomu překrásné westernové sedlo od firmy ALEXXRIDE. Stigin sklidil s Káťou velký potlesk a veliké pochvaly, ze které jsme na něj pyšný. Jako Stigin champion těchto závodů pózoval pro firmu FITMIN, jezdecké potřeby ALEXXRIDE a náramně se mu to líbilo.

 

Já Kateřina Rybová děkuji Jirkovi za to, že jsem mohla tak úspěšně absolvovat tyto závody, předvést jeho paint hřebce a sklidit velkou pochvalu a obdiv za to, že taková dívka, jako jsem já, zvládne plemenného hřebce.
Dále děkuji firmě ALEXXRIDE za hodnotné ceny, které dala do umístění všech disciplín, a hlavně za sedlo, které jsem musela vyměnit za jiné, jelikož Stiginovi nesedělo.
A také děkuji sekci WRC Český Ráj za to, že pořádají takové závody, na které jezdí čím dál tím více jezdců a koní, a hlavně za to, že jsou schopný sehnat takové sponzory a tolik hodnotných cen do soutěží a tombol.

      

10.7. se brzy ráno odjíždělo se Stiginem a Bleskem (v majetku Romany Lípové) na závody do Lanškrouna na farmu Kněžourových. Po vyčištění a zkrášlení našich čtyřnohých miláčků jsme se pustili do opracování, ač na travnatém nerovném opracovišti. Každá disciplína se jela nejdříve v kategorii "D" a pak v kategorii "C", které se Fishka účastnila. 1. disciplínou, které se zúčastnila, byl horsemanship. Zde startovalo poměrně dost dvojic. Káťa se Stigin vyhráli překvapivě. Odnesla si velký pytel granulí, velký kbelík na vodu, pohár s mašlí, půlitr na pivo, pamlsky a nějaké propagační věci a letáky. Před obědem se odjela disciplína w.pleasure. Zde startovalo 14 dvojic. V této disciplíně získala krásné 2. místo, za které je moc ráda. Po obědě, který Káťa stejně nesnědla z nervozity, byl slavnostní nástup, kde každý účastník dostal sponzorský dar. Poté se jela poslední Káťi disciplína - trail. Zde startovalo také poměrně dost startujících. Přece jenom Stigin zabojoval a dostal se s jezdkyní na 1. místo ze všech dvojic. Za tento výkon byla odměněna velkým potleskem diváků.
   


3-4.7. se jelo poslední 3. kolo a další den finále Borovského poháru. Po zdařeném tréninku v pátek večer a v sobotu ráno se Jirkovi podařilo získat 1. místo v Superhorsu a porazit svého největšího konkurenta. Avšak to byla jediná radost v 3. kole v sobotu. V trailu se bohužel neumístil, jelikož se Stiginovi nepodařili klusové kavalety. Měl zde pohých 61,5 bodů, což bylo 7. místo. V disciplíně reining amatér získal v 3.kole 63 bodů a získal 5.místo. Po odjetí této disciplíny jsme toho měli dost, jelikož bylo šílené vedro, takže jsme byli rádi, že máme už volno a na nic se nemusíme chystat. Kromě Jirky, který si pečlivě připravoval na finálový trail a reining.
V neděli ráno jsme si přivstali a Jirka si šel s hřebcem procházet trail. Bohužel se ve Stiginovi něco zlomilo a celé dopoledne byl jak vyšinutý. Vůbec nechtěl poslouchat, dělal si co chtěl, nerespektoval kavalety, no prostě mu bylo všechno jedno. Jirku to dost mrzelo, jelikož věnoval několik týdnů příprav pouze jenom na trail. No nadešel okamžik a Jirka se Stiginem šli na onen trail. Stigin sice chyboval, ale ne tak, jako ráno na tréninku. Takže jsme byli spokojení i za to 7.místo. Přes poledne se jel finálový reining amatér, zde Jirka vybojoval krásné 5. místo.
Přes všechny starosti, problémy, hodiny píle a dřiny na jízdárně mu gratulujeme k výsledkům všech kol Borovského poháru. Teď už jen mistrovství ČR...
      

22.5.2010 se jelo 2.kolo Borovského poháru opět na Borové. Celý týden před závodama byl však Jirka nemocen a nebylo mu dobře. Necítil se na nějaké závodění, takže jsme do pátku nevěděli, zda-li vůbec pojedeme. Nakonec Jirka zavelil a odjelo se směrem na Krumlov. Jirka se Stiginem se tentokrát přihlásili jenom do trailu, ridingu, superhorsu a reiningu amatér. Před oběděm se stihl odjet trail, ve kterém získal pěkné 5.místo. Po obědě se jel western riding, kde získal 3.místo. Poté se jel superhorse, který nechtíc zkazil. Bohužel se spletl a ustupování nad kavaletou udělal zvenku místo zevnitř. Jirka to však zajel pěkně, to se musí uznat. Následovala poslední disciplína a tím byl reining amatér. Zde startovalo poměrně dost "amatérů". Bohužel výkon rozhodčího se asi nelíbil a skončil na 5.místě. Jelikož se já-Fishka věnuju převážně reiningu, tudíž vím co a jak se hodnotí. A podle mého názoru byl výkon Jirky ne dostatečně obodovaný. Jednoznačně si zasloužil lepší skóre. Avšak nejsem rozhodčí, tudíž musím respektovat rozhodnutí. Po celou dobu závodění tam byli naši kamarádi z Bousova - wrc Český Ráj, takže o zábavu bylo postaráno díky nim. Kamarádka Fishky Tereza Botlíková jela svoje první "B" závody se svým Jackem. Měla pěkné výkony a za 6.místo v horsemashipu amatér ji gratulujeme a přejeme ji, aby měla takový úspěch i na dalších závodech. Musíme poblahopřát i Dušanu Kratochvílovi s kobylkou Gerou, který získal v rychlostních disciplínách hned 2x 1.místo! Do dalšího kola přejeme Jirkovi a Stiginovi hodně štěstí při řešení úloh.
Děkujeme fotkám Petru Novotnému a Evě Mezerové.
     
 


15.5.2010 westernové závody typu "C" v Černé Vodě. V pátek jsme vyráželi na závody společně s Bleskem od naší westernové kolegyně Romany Lípové. Přijeli jsme pozdě večer, jen tak tak jsme stihli pořadatele, abychom ustájili čtyřnohá zvířata. Ještě ten večer se šla podívat Káťa na úlohy a z trailu jí bylo velmi špatně! Byl dost těžký, to Vám potvrdí každý účastník tohoto trailu. V sobotu ráno si Káťa přivstala a šla trénovat na kolbiště se Stiginem. Mezi tím přijela Romana za svým Bleskem. V 9 hodin vše odstartovalo, nejdřív se jel halter. Následoval "D" mládež a open horsemanship a pak "C" mládež a open horsemanship. Káťa se účastnila vždy jen "C" open disciplíny. V horsemanshipu získala krásné 1. místo z celkového počtu 7 koní. Ještě před obědem jsme stihli zmiňovaný těžký trail. Ale ve Stiginovi se vzbudil trailový speciali sta jako na MECu v Maďarsku při reprezentaci ČR a podal s Káťou ten nejlepší výkon v trailu doposud a tím získali 1.místo. Následoval oběd, Stigina jsme nechali odpočinout, poobědvali jsme něco společně s rodinou a přáteli od Rálišů. Po obědě se začínalo freestyle reiningem, kde startoval pouze 1 jezdec. Poté se jel superhorse, královská disciplína Jirky. Bohužel ne však Káťi. Přeskoky totiž moc Káťu nebaví. Zde získala 3.místo. Následoval western riding, kde se snažila ho zajet co nejlépe, aby nezklamala trenéra. Výkon podle rozhodčích byl opět na 1.místo. A před rychlostními disciplínami se jela poslední disciplína a to byla western pleasure. Zde si po Bousovském pleasuru vůbec nevěřila, ale přesto to zkusila a přihlásila do něj. Káťa překvapila, na oprácovišti si ho vzala do rukou a pylně mu vysvětlila, že teď se pojede klidová disciplína a hlavně, že musí mít celou dobu hlavu dole (ovšem uši ne pod úroveň kohoutku). No a zadařilo se jí! Získala 1. místo. Z této zajeté disciplíny měl nejvíce radost trenér Jirka. Snad takovýto úspěch, jako byl na těchto závodech, bude i na dalších a dalších závodech.....
   

24.4.2010 Jak dopadly Jirkovi první závody v letošní sezóně? Velmi dobře:). Vydali jsme se se Stiginem na první "B" závody, které se jely na farmě v Borové. Mají tam pěkný areál, který se nám moc líbil. No ale zpátky k ježdění. Jirka přijel o den dřív. Káťa sehnala úlohy a tak Jirka poctivě zkoušel docela těžký trail. "S poctivostí nejdál dojdeš" a došel si pro 3. místo v trailu celkem z 13 startujících. Když se jely oba horsemanshipy, v amatéru získal 5. místo a v horsemanshipu open byl na 6. místě. Dále jel Jirka se Stiginem western riding, kde získal 1. místo, avšak se svým výkonem nebyl zas tak spokojen. Následoval superhorse, ten ovšem zajel fantasticky (takové bodové ohodnocení ještě nedostal prý) a opět získal 1. místo. Jako poslední disciplínu jel reining amatér. Zde se umístil na krásném 2. místě. Za tyto výkony na těchto závodech mu gratulujeme a přejeme mu takovýchto úspěchů co nejvíce.
 
 
 
 
  

10.4.2010 jela Fishka "C" závody, které pořádala sekce Český Ráj. Se Stiginem se vyráželo jako vždy den předem. Jako minulý rok odtrénovala Káťa s kamarádky z Bousova. Stigina jsme měli ustájeného u kamarádky Terky Botlíkové, která nám zapůjčila pěkně prostorný venkovní box. Po nakrmení jsme jeli na předzávodní grilovačku na statek Na Tvrzi. Fishka se tak najedla, až jí nebylo v den D dobře. A to se jí stalo osudným. Neměla den a neměl ho moc ani Stigin. Když se dojeli licence, jel se před obědem ještě pleasure. Na startu bylo 12 koní. Skoro se jezdci nevešli ani na kolbiště:D. Takový jeden velký závod nastal. Stigin jako hřebec se projevil a nechtěl nosit hlavu pěkně dole. To pro Káťu znamenalo 6. místo v této disciplíně. Po obědě (teda Fishka stejně nic ani nesnědla a jela nalačno) se jel trail. Tady skončila Káťa na 3. místě z 11 koní. Následoval horsemanship. Bohužel na něj začalo dost hustě pršet a tak, když se řadili po odjeté úloze jezdci u stěny, si Káťa před deštěm skrývala ruce v kapse. To neměla dělat, jelikož si toho rozhodčí všimli a neumístila se. Podle Káti sebeohodnocením si myslí, že to byl slušně zajetý výkon! Po horsemanshipu se jela královská disciplína - Reining. Zde jelo asi 6 jezdců. Káťa jela jako první a taky jako si svoji 1 obhájila. Skončila na 1. místě s 69 body. Za tuto perfektně zajetou úlohu ji gratulujeme.
   
  
 

20.3.2010  vyrazila Káťa po několikach měsíců se Stiginem "ven" z Kolodějí mezi jeho vrstevníky na veřejný trénink, který se pořádal naší pardubickou sekcí u Rálišů. Jela však bez hodnocení. Po příjezdu k Rálišům na dvorek byl ještě Stigin v klidu, ale jak došlo na opracování, vůbec Káťu nebral na vědomí. Koukal po všech ostatních koní, vše aby měl rychle za sebou. Jirka dělal ringstewarda, takže se jí ani nemohl věnovat. Jako první se jel pleasure, kde by skončila na 1. místě, což  byla sice s umístěním spokojená, ale ne však s výkonem. Horsemanship pokazila, obrat udělala na druhou ruku. Reining se jí povedl a v trailu jí zase spěchal. Takže moc nadšená nebyla. 10. dubna jí čekají 1. závody.   
 
TOPlist