Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stáj Jiří Novotný - Velké Koloděje

Sezóna 2011 Alexise Stingera
Sezóna 2011 Alexise Stingera...
 
23-25.9. se jel MEC v Karpaczi - Sciegny. O proti Maďarsku jsme to měli "za rohem", pouhých 120km do cíle. Vyjeli jsme ve čtvrtek odpoledne, do kopců Krkonoš jsme vyjeli parádně a tak díky času jsme se kochali výhledů na vrcholku Krkonoš. V Karpaczi jsme sice bloudili, ale ranch jsme přece jenom našli. Přijeli jsme jako první z české ekipy. Prohlídli jsme si krásný a stylový westernový areál a poté jsme se šli ubytovat. Večery jsme trávili s dalšími jezdci u ohně a vína :).
První závodní den (pátek) - Jirka jel western riding s neskutečně velkou konkurencí z ostatních zemí. Bylo zde 13 jezdců a Jirka skončil na skvělém 3.místě!! Před ním byla slovenka a polka. Oslavy však neproběhly, jelikož čekali další 2 starty.
Druhý závodní den (sobota) - Jirka jel trail, kde startovalo 13 jezdců. Výkony jezdců byli pěkné, STIGIN VŠAK ZAJEL ÚLOHU NEJLÉPE, S NEJLEPŠÍM SKÓRE, OVŠEM JIRKA SPLETL ÚLOHU A TAK BYL OHODNOCEN 0 SKÓRE. VÍTĚZSTVÍ V TÉTO SOUTĚŽI MU UNIKLO!! Celý den byl Jirka naštvaný, ale sport je sport.
Třetí závodní den (neděle) - Jirka je poslední disciplínu, a to superhorse. Zde bylo 10 startujících (na poslední chvíli se odhlásili 2 jezdci tuším). Stigin zajel úlohu krásně a získali tak opět krásné 3.místo!!
Odvezli jsme si tak 2x 3.místo. Myslím, že tyto výkony byli skvělé a proto za všechny gratuluji Jirkovi za umístění na takto prestižních závodech :)
 
  
 
17-18.9. se v Koryčanech, jako minulý rok, konalo Mistrovství ČR dospělých ve westernovém ježdění. Na tuto velkou akci se sjíždí jezdci z celé ČR, kteří úspěšně startují pod hlavičkou WRC ČR. Se Stiginem jsme na místo konání dorazili v pátek odpoledne. Už zde bylo poměrně dost jezdců, někteří tam byli od čtvrtka, jiní zase už týden. Jirka po vyřešení kancelářských věcí šel se Stiginem do haly potrénovat. Po odpočinkovém tréninku se Jirka technicky připravoval na jednotlivé disciplíny. V sobotu měl 3 starty - trail, superhorse a riding. Dopoledne se jel superhorse, který byl na 1 kolo. V této soutěži bylo celkově 5 startovních dvojic, a to Jirka, Kateřina Mackovčinová, Veronika Cejpová, Alžběta Kroumanová a Eva Kovaříková. Jirka minulý rok získal titul Vicemistr v superhorsu, letos však dosáhl na titul MISTR WRC ČR 2011!!! Stiginova královská disciplína se poprvé potvrdila na Mistrovství ČR. Doufáme, že to nebylo poprvé a naposledy...
V sobotu po polední pauze se jela disciplína trail, a to na 2 kola. V 1.kole startovalo 21 závodníků, kde Jirka potvrdil své kvality v překážkách a získal neuvěřitelné 2.místo po vítězi 1.kola Jiřím Orságovi. Díky umístění se dostal do 2.kola, které se jelo následující den.Po trailu se jeli rychlostky a jelikož Jirka poskytl časomíru, tak se Jirka šel starat o to, aby závody probíhaly rychle a hladce. Káťa odvedla Stigina do boxu, kde ho začala připravovat po stránce krásy na poslední disciplínu - western riding. Po odjetí rychlostek si Jirka udělal pár přeskoků a hned šel do arény. Bohužel se jedna účastnice odhlásila a tak na startovní listině zbyli pouze 2 jezdci - Jirka a Kateřina Mackovčinová. Bodování byli mezi nimi dost rozdílné, Jirka dostal 135 bodů, zatím co Kateřina dostala pouhých 98 bodů. A tak Jirka tuto disciplínu s přehledem vyhrál!! Obhájil tak titul Mistra z minulého roku. Škoda jen, že tuto disciplínu nejezdcí více jezdců, aby nebyla tak malá konkurence. Další den se jelo 2.kolo discpilíny trail. Zde startovalo 10 závodních dvojic. Jirka získal nádherné 5.místo a když se sečetli body z 1. a 2.kola, tak to Jirkovi vyneslo 6.místo v trailu na Mistrovství!
Moc mu gratulujeme a doufáme, že tak skvělé výsledky budou mít spolu nadále.
autorem fotek je Petr Vrána, Petr Novotný a Kateřina Rybová
    
 
20.8. Kvalifikační westernové závody na MČR na Q ranchi u Bezděkova trvali 2 dny, ovšem Jirka se zúčastnil pouze soutěže western riding a superhorse. Obě tyto disciplíny se jely v jeden den, právě v sobotu 20.8. kdy zrovna končil náš jezdecký tábor. Jirka se v pátek rozloučil s dětmi při táboráku a v sobotu v 5 ráno odjel se Stiginem si dodělat kvalifikaci v disciplíně w.riding. Areál je moc hezký, se Stiginem tam byl Jirka poprvé. V 10 ráno Stigin nastoupil do kolbiště na western riding, kde byli pouhé 3 startovní dvojice. Tuto soutěž s přehledem vyhrál, na 2.místě měla startovní dvojice o 11 bodů méně, což je velký rozdíl. Pak hned přišla disciplína superhorse. Zde byl už více startujících, celkem 5 dvojic. I tuto disciplínu Jirka vyhrál. Odvezl si ze 2 startů dvě první místa, 2 poháry a věcné ceny.
Teď už Stigina čeká MČR a MEC v Polsku. Tak držíme pěsti!
Foto je od paní Lenky Némové.
  
 
 
13.8. Alexxride westernové závody v Horním Bousově - název nesl podle sponzora Alexxride. Na závody se Fishka intenzivně připravovala pouhé 4 poslední dny, jelikož měla úraz a proto nemohla tolik trénovat. Na závody měla po ruce, kromě Jirky, také 2 wranglery, které jí od pátečního příjezdu pomáhali se vším. V pátek Stigin trochu potrénoval detaily na kolbišti a v sobotu se začalo závodit před polednem. Ráno jsme se však probudili do deště, který naštěstí kolem poledne ustal. Dopoledne se skládaly licence jezdců. První disciplínou, kterou Káťa jela byl horsemanship. Do arény se vjíždělo po jednom a Káťa se svým startovním "nešťastným" číslem 13 podala krásný výkon, který jí vynesl krásné 2.místo z celkového počtu 16 koní! Následovala polední přestávka, pro Káťu však opracování na trail. Disciplína byla postavena tak, aby byla rychle odjetá, což bylo super, abychom dlouho nečekali na vyhlášení - v trailu "C" 14 dvojic, v trailu "D" 13 dvojic. Výsledky v trailu "C" byly rozdíly 0,5 bodů. Káťa s jednou penaltou (ťuknutí kavalety zadní nohou při vycházení ze čtverce) získala pěkné 4.místo. Poté se jel western pleasure. V této soutěži Káťa vybojovala s hřebcem krásné 2.místo! Poslední disciplínou byl reining. Bohužel Káťa při přeskoku dala silnou pobídku do přeskoku a tak se Stigin v přeskoku nazdvihl a zrychlil. Chyba, za kterou se platí. Ovšem i tak získala hezké 3.místo ze 7 startovních dvojic. Rychle jsme vyzvedli ceny, zkoukli naší kamarádku Gábinu Aujeskou v rychlostkách, naložili Stigina a pádili domů, abychom stihli nějakou tu přípravu na náš jezdecký tábor.
   
 
30-31.7. se konal 6.ročník Orlické westernové dny, kterou organizuje naše sekce WRC Pardubice. Minulý rok jsme se nezúčastnili z důvodu kulhání hřebce. Tento rok to už vyšlo. I přes velmi nepříznivé počasí, které doprovázelo jezdce po celém víkendu ve dne i v noci, se na kolbišti sešlo hojný počet závodníků. Káťa se Stiginem startovali pouze v neděli, jelikož se na neděli posunuly disciplíny ze soboty - v ten den se jezdilo za deště až do 18.00hod! A to chci zdůraznit, že bez haly, takže obdivujeme závodníky, že je déšť neodradil. V neděli se začínalo disciplínou pleasure, kde jsme najížděli středem kolbiště a na startu bylo zruba 20 koní, takže se to protáhlo na dlouho. V této disciplíně skončila Káťa na 4.místě. Před polední pauzou se jel horsemanship, zhruba stejný počet závodníků a tuto soutěž Káťa vyhrála, krásné 1.místo. Po obědě se jel reining open - kde kolbiště bylo kluzké (viz.obrázek) a Stiginovi se to smeklo a vyjeli z kruhu, kde rozhodčí Káťu penalizovala 5 trestnými body. Přesto v této disciplíně, díky slide stopům, získala krásné 3. místo. Následoval docela náročný trail, kde se na úlohu Káťa velmi pečlivě soustředila a  získala tak nádherné 3. místo. Následoval trail speciál, do kterého jsme Stigina nepřihlásili, abychom měli dostatek času se připravit na opracovišti na superhorse a western riding. Ve western ridingu se potvrdilo, že Stigin umí letmé přeskoky a díky tomu vyhrál Mistrovství ČR 2010, takže tuto disciplínu Káťa vyhrála. Poté se jel superhorse, nový pattern č. 4, kde je úloha jiná než jsme doposud v pravidlech měli. Není tam skok, zato tam je 5 cvalových kavalet. Úlohu jsme měli možnost vidět až v Deštné, takže si jí Káťa učila nazpamět a doufala, že bude vědět, jak má jet. Štěstí přeje připraveným a Káťa superhorse opět vyhrála. To byla poslední soutěž těchto závodů. Bohužel jsme byli až na kost promáčený, takže jsme urychleně po superhorsu naložili Stigina a Bleska a frčeli jsme domů. Domů jsme odvezli hezké hodnotné ceny (granule, voďáky, pamlsky,...), stuhy - které měli krásné nové logo sekce WRCPCE, a samozřejmě poháry.
 
 
   
 
2-3.7. se konaly kvalifikační závody na MČR 2011 v Kostelanech. Jako vždy jsme odjeli i s Dugsem už v pátek společně s Gábinou Aujeskou a jejím koněm Dallanem. Když jsme dorazili na místo, byli jsme uchváceni areálem. Velké zázemí, krásné velké boxy, hala, pastviny apod. Jirka si tradičně nasedlal Stigina k večeru a šli potrénovat do haly, kde trénovali i další jezdci. Nebyli tam však kavalety, takže nemohl zkusit trail, jelikož nebyl nejlehčí. Jako vždy jsme v pátek popíjeli do noci s přátelema a samozřejmě jak jinak než se sekcí WRC Český Ráj :). V sobotu jsme mohli spát dlouho, Stigin startoval až po obědě. Nejdříve se jel trail, kde se umístil Jirka na skvělém 4.místě z 19 startujících! Pak se odjel western riding a superhorse, kde v ridingu nedokončil úlohu a tak byl diskvalifikován a v superhorsu si odnesl vítězství, tedy 1.místo. Poslední sobotní disciplínou byl reining, kde získal 2. místo. Až na ten riding se sobota povedla. V neděli byli starty posunuty, takže jsme vstávali dřív, ovšem do deště, který se držel nad Kostelanama celý den. V trailu se Jirka posunul o jedno místo dozadu, takže získal 5.místo. Na start ridingu se pečlivě připravoval čtením úlohy, aby se vyhnul chybě, kterou udělal v sobotu. A štěstí přeje připraveným a tuto soutěž zaslouženě vyhrál. I přesto, že získal Jirka 1.místo, tak kvalifikace nebyla dosažena, kvůli diskvalifikaci v 1.sobotním kole. Následoval opět superhorse, kde opět obhájil 1.místo. Poté se jel v hale reining, kde získal 3.místo, které mu uteklo o 0,5 bodů, kde 1.+2.místo mělo stejný počet bodů 67,5 bodů (jirka měl 67 bodů). Domů jsme si odvezli 120kg granulí, které jsme skoro neměli kam dát :)! Dále krásné věcné ceny, stuhy a samozřejmě 5 pohárů.
 
 
  
 
23.4. první "C" závody v letošní sezóně se jeli v Horním Bousově, které uspořádala sekce WRC Český Ráj. Vyjeli jsme den předem kvůli potrénování a našim kamarádům z této sekce. Po večerním tréninku jsme usedli u ohně a grilovali jsme s našimi přáteli. Po velmi bouřlivém večeru s domácí slivovicí se Jirka probudil asi tak v 11hodin dopoledne, takže Káťa byla jak jezdec, tak i wrangler v jedné osobě, což bylo docela náročné. Naštěstí to zvládla, jelikož tušila jak to všechno bude a vstávala tak brzy ráno, aby vše bylo připravené. Když se jeli licence, opracovával se Stigin na první soutěž - western pleasure. Bylo zde hodně startujících, takže to bylo rozděleno do 2 skupin - Káťa jela v té druhé a na rozhodnutí zůstala v kolbišti. Z této soutěže si odnesla krásné 2 místo! Poté se jel trail - bylo zde také poměrně dost startujích. Už na začátku vstupem do kolbiště se Stigin začal projevovat jako hřebec a kavalety před a za mostek rozkopal. Když se otáčela ve čtverci a vystupovala z něj, bylo to poslední klepnutí. Celý trail pak přejela čistě, dokonce i 6 krokových kavalet za sebou. Chybování je přineslo 6. místo. Po dojetí disciplíny se začalo připravovat na soutěž western horsemanship - zde startovalo 14 dvojic. Proto jsme se neřadili vedle sebe na kolbišti, jak je tomu zvykem pro této disciplíne, jelikož bychom se nevešli. A tak jsme po úloze jeli ven z kolbiště. Všechno šlo jako po másle a na řadu Káťa přišla rychle. Získala krásné 2. místo z této soutěže. Jako poslední disciplínou se jel Káťi oblíbený a dynamický reining Juju. Tuto soutěž zaslouženě vyhrála se skvělým skóre!
   
 
 
16.4. se Káťa se Stiginem zúčastnili druhého veřejného tréninku ve Svítkově u Rálišů. Jirka zde byl jako ringsteward a pomohl tak sekci WRC Pardubice s rozhodováním. Káťa odjela horsemanship-2.místo, pleasure-2.místo, trail-2.místo a reining-1.místo.
 
 
2.4. se Jirka zúčastnil se Stiginem prvního veřejného tréninku ve Svítkově u Rálišů. Jirka si tréninkově odjel pleasure, horsemanship, trail a reining.
Foto od Terezy Švecové.
  
TOPlist